Czekamy na Was! Sprawdź ofertę Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro!

11

TCAL 2.Piętro wróciło do bieżącej działalności. W związku z nadal trwającą epidemią, konieczne będzie przestrzeganie reguł bezpieczeństwa, ale już teraz odwiedzający centrum mogą korzystać z jej zasobów na wydarzenia wewnętrzne i spotkania organizacyjne.

W związku z wciąż istniejącym zagrożeniem epidemicznym, korzystanie z usług TCAL 2.Piętro będzie do odwołania podlegało jeszcze pewnym ograniczeniom. W celu zapewnienia wszystkim użytkownikom oraz pracownikom bezpieczeństwa, będziemy wszyscy przestrzegać przygotowanych procedur, pozytywnie zaopiniowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zgodnych z aktualnym stanem prawnym tj. z rozporządzeniem  Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Prosimy o zapoznanie się z nimi i stosowanie ich w przestrzeniach TCAL 2.Piętro.

Na zainteresowane ofertą organizacje już teraz czekają pomieszczenia gotowe do rezerwacji:

•          sala kanapowa – max. 5 osób w przestrzeni;

•          sala warsztatowa - max. 10 osób w przestrzeni;

•          sala skrzynkowa – max. 5 osób w przestrzeni;

•          sala komputerowa – max. 5 osób w przestrzeni.

Chętnych do założenia organizacji pozarządowej zapraszamy na bezpłatne konsultacje w siedzibie Centrum. Konsultacje obejmują porady prawne i księgowe, chronologię zakładania wybranego typu organizacji pozarządowej (np. fundacja
lub stowarzyszenie) oraz środki pomocowe na rozwój własnego podmiotu. Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro wspiera nowo powstające NGO’s udostępniającym im bezpłatnie adres na cele rejestracyjne.

- Od początku roku z zasobów TCAL 2.Piętro skorzystało już 56 podmiotów, organizując 81 spotkań na łączny czas 338 godzin. To dobry wynik, tym bardziej, że z uwagi na stan epidemii od 12 marca 2020 r. do 7 czerwca Centrum pozostało zamknięte dla najemców i odwiedzających. Organizacje długo wyczekiwały możliwości powrotu do nas i do korzystania z zasobów na potrzeby własnych wydarzeń. Widać  z jakim optymizmem wracają do tego miejsca! – mówi Marta Milde, pracownik Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu (operator TCAL 2.Piętro).

Poszukujących wsparcia wolontariuszy zachęcamy do odwiedzenia naszej Toruńskiej Bazy Wolontariatu, która powstała z myślą o łączeniu osób i instytucji zainteresowanych tematyką wolontariatu. Każdy zainteresowany może założyć konto na stronie www.2pietrotorun.pl/wolontariat, odpowiadające danym potrzebom, tj. konto wolontariusza lub konto organizatora. Obie strony mogą swobodnie komunikować się na platformie pozyskując kontakty do odbycia wolontariatu lub uzyskania pomocy wolontariuszy przy organizacji wydarzenia.

 

Przypominamy, że Centrum funkcjonuje w standardowych godzinach otwarcia:

poniedziałek - piątek: 8.00 - 20.00

Kontakt w sprawie konsultacji, rezerwacji sal i umów: 56 611 89 26.

 

Oferta TCAL

udostępnianie
adresu

udostępnianie
pomieszczeń

udostępnianie sprzętu
i wyposażenia

działania edukacyjne
i wspierające

promocja postaw
obywatelskich