Infolinia dla obywateli Ukrainy

Flaga Ukrainy

Całodobowa infolinia oraz specjalna strona internetowa - to źródła informacji dla obywateli Ukrainy na temat możliwości uzyskania pomocy po przekroczeniu granicy i dalszego pobytu w kraju.

+48 47 721 75 75 – to numer całodobowej infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców, która dostępna jest wyłącznie w sprawach dotyczących obywateli Ukrainy. Konsultanci udzielają informacji na temat pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu polskiej granicy oraz dalszego pobytu w kraju.

Miejscem, gdzie znajdują się niezbędne informacje dotyczące możliwości pobytu w Polsce, jest specjalna strona internetowa www.ua.gov.pl.


 Również Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchomił infolinie: 52 34 97 804 oraz 52 34 97 461, obsługiwane w językach ukraińskim i polskim, gdzie obywatele Ukrainy uzyskają niezbędne informacje. Są one czynne w dn. 25.02 i 28.02.2022 w godz. 8:00-15:00.

Z Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy we wszelkich sprawach związanych przyjazdem do Polski i dalszym pobytem kontaktować się można także poprzez stronę internetową https://cudzoziemiec.bydgoszcz.pl.


 

Najważniejsze informacje dla osób, które dopiero przekroczyły granicę Polski, zawarte są na ulotkach opracowanych w czterech językach.

Do pobrania ulotki informacyjne w językach:

Oferta TCAL

udostępnianie
adresu

udostępnianie
pomieszczeń

udostępnianie sprzętu
i wyposażenia

działania edukacyjne
i wspierające

promocja postaw
obywatelskich