WOLONTARIAT WYTCHNIENIOWY DLA BLISKICH OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

ww

Stowarzyszenie Mudita rekrutuję wolontariuszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, obecnie poszukiwany jest do zespołu drugi koordynator, który wspomógłby działalność Stowarzyszenia na terenie Torunia.

W codzienności, wypełnionej nierzadko całodobową opieką, zwykle brakuje czasu nawet na spokojne wypicie kawy. Tymczasem wystarczą nawet 2-3 godziny w tygodniu, by pomóc. Dzięki tym kilku godzinom spędzonym z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością, pozostali członkowie rodziny mogą odpocząć, załatwić dawno zaniedbane sprawy i zatroszczyć się o siebie. 

Stowarzyszenie Mudita to organizacja charytatywna wspierająca tych, którzy bez przerwy troszczą się o innych: bliskich osób z niepełnosprawnościami. Zapewnia pomoc psychologa (grupy wsparcia), wsparcie wytchnieniowe (pomoc wolontariusza), pomoc informacyjną. stowarzyszenie pomaga mamie i tacie dziecka z niepełnosprawnością w znalezieniu szkoły specjalnej, asystenta wsparcia, specjalistów, jak rehabilitant, fizjoterapeuta, specjalista SI. 

Więcej szczegółów na stronie stowarzyszenia Mudita:

Wolontariat Wytchnieniowy  Stowarzyszenie Mudita

Oferta TCAL

udostępnianie
adresu

udostępnianie
pomieszczeń

udostępnianie sprzętu
i wyposażenia

działania edukacyjne
i wspierające

promocja postaw
obywatelskich